Szanowni Państwo!

  Nauka dawno udowodniła niesamowity wpływ muzyki na rozwój ludzkiego umysłu - już w czasach starożytnych funkcjonowały pierwsze poważne instytucje muzyczne.

  Mając na uwadze istotę misji edukacji muzycznej Filharmonia Dolnośląska od lat prowadzi działania na szeroką skalę, obejmujące cały region. Chcemy zapewniać młodym słuchaczom jak najlepszy dostęp do muzyki wykonywanej na żywo i to na najwyższym poziomie. W odkrywaniu świata dźwięków łączymy naukę z zabawą i jednocześnie staramy się pokazać, jak bardzo muzyka łączy się z innymi dziedzinami nauki. Staramy się zaskakiwać różnorodnością gatunków, uwrażliwiać na piękno, eksperymentować z formą i zgłębiać muzyczne tajemnice. Poprzez nasze spotkania pragniemy ułatwić naszym słuchaczom odkrywanie nowych horyzontów i miłości do Muzyki przez duże „M” od najmłodszych lat.

  Z radością przyjmujemy fakt, że do grona niemal 250 placówek uczestniczących w audycjach umuzykalniających wciąż dołączają kolejne. Zaskakującymi projektami i tematami chcemy zachęcić młodych ludzi do odwiedzania naszej Filharmonii.
Oprócz audycji umuzykalniających, Filharmonii Młodych, Niedzielnych Poranków Muzycznych czy też warsztatów, zapraszamy młodych melomanów na koncerty kameralne i symfoniczne.

  W tym Sezonie Artystycznym koncerty symfoniczne, szczególnie polecane młodym słuchaczom będą oznaczone w szczególny sposób – wyróżnione zostaną specjalnym znakiem graficznym. Liczymy na to, ze zachęcimy rodziców do przeżywania muzyki symfonicznej razem z dziećmi a społeczność melomanów przyjmie ich z radością i nadzieją, że grono wielbicieli muzyki klasycznej będzie się stale powiększać.


                           Joanna Moryc
Specjalista ds. upowszechniania muzyki, prelegent
tel. 75 75 381 68
e-mail: joanna.moryc@filharmonia.jgora.plAUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA PRZEDSZKOLI
AUDYCJE UMUZYKALNIJĄCE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPOSTAWOWYCH