23V Koncert kameralny Sala Koncertowa im. Stefana Strahla (Mapa ) godz.

Kompozytor rezydent, koncert kameralny

Kup bilet

Informacja ogólna

Kompozytor rezydent, koncert kameralny

miejsce: Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

ceny: 5 zł

bilet: kup bilet online

Wykonawcy

Andrzej Kopeć – elektronika
SEPIA ENSEMBLE w składzie:
Olga Winkowska – skrzypce
Anna Szmatoła – wiolonczela
Paulina Graś – Łukaszewska – flet
Szymon Józwiak – klarnet
Tomasz Sośniak– fortepian

Program

Andrzej Kopeć – Double Game na fortepian solo
Andrzej Kopeć – Układ X
Andrzej Kopeć – Rój na taśmę
Andrzej Kopeć – Śmiech syreny na taśmę
Michał Ossowski – Shake up
Włodzimierz Kotoński, Krzysztof Czaja – Aela (nowa realizacja 2017)

Kup bilet bez logowania

Opis koncertu

Współczesne formy twórcze oraz źródła ich inspiracji bywają zaskakujące. Dla melomanów niezwykłą propozycją będzie koncert, prezentujący muzykę współczesnych, polskich kompozytorów przełomu XX i XXI wieku. W ich dorobku, pośród utworów symfonicznych i teatralnych znajdują się także kompozycje kameralne i elektroniczne. Trendy wykorzystujące w pracy kompozytorskiej algorytmiczne narzędzia – od zwykłego kalkulatora, przez mało skomplikowane aplikacje, po oprogramowanie graficzne – wspomagają inwencję twórczą. W świat muzyki współczesnej, odkrywającej nowe możliwości dźwiękowe, wprowadzi nas Sepia Ensemble oraz autor większości prezentowanych tego wieczoru utworów – Andrzej Kopeć.

Andrzej Kopeć

Kompozytor i artysta multimedialny, łączący twórczość muzyczną i technologie komputerowe. Jest dwukrotnym laureatem konkursów Śląskiej Trybuny Kompozytorów w Katowicach i Konkursu Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoim dorobku kompozytorskim posiada dzieła na obsady solistyczne, kameralne, chóralne i orkiestrowe oraz szereg projektów wykorzystujących środki elektroniczne. Współpracuje m. in. Z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Legnickim Centrum Kultury, Planetarium Niebo Kopernika, Festiwalem „Artelier"  w Szczecinie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Wykonanie i prawykonanie utworów Andrzeja Kopcia odbywa się
i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”. Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”.