Instytut Kultury
www.umwd.pl

Edukacja

Edukacja

Szanowni Państwo,

 

za nami kolejny sezon edukacji muzycznej prowadzonej przez Filharmonię Dolnośląską z imponującym dorobkiem 1350 audycji umuzykalniających dla 126 tysięcy dzieci i młodzieży naszego regionu. Cieszymy się, że zaufały nam kolejne placówki oświatowe, dołączając do grona około 200 współpracujących z nami od lat. Oprócz wyjazdowych audycji umuzykalniających, młodzi słuchacze mieli możliwość uczestnictwa w koncertach przygotowanych w ramach Filharmonii Młodych, Filharmonii Familijnej,Niedzielnych Porankach Muzycznych,otwartych próbach orkiestry, a także wieczornych koncertach, zarówno symfonicznych jak i kameralnych.  Wielokrotnie gościliśmy wycieczki szkolne i przedszkolne, pragnące zapoznać się z naszą instytucją, specyfiką pracy artystycznej oraz zawodem muzyka.

 

Bardzo dziękujemy dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i rodzicom, mamy nadzieję, że wspólnie udaje nam się poszerzyć wiadomości o muzyce, o sztuce wyższej oraz rozbudzić u młodych melomanów pasję słuchania muzyki poważnej, co w przyszłości może zaowocuje pełnymi salami w filharmoniach.

 

Z radością informujemy, że program na nadchodzący rok szkolny jest już w przygotowaniu. Jak zawsze zrobimy wszystko, aby nasze propozycje zaskoczyły i zadowoliły najbardziej wymagających słuchaczy, a także dostarczyły wielu niezapomnianych, muzycznych wrażeń.

 

               W imieniu całego zespołu Filharmonii życzę wszystkim słonecznych wakacji.

 

                                                                          

                                                                                                   Barbara Makarska

 

 

Barbara Makarska
Z-ca kierownika Biura Koncertowego i Marketingu
Organizator audycji, koncertów szkolnych
i Niedzielnych Poranków Muzycznych
tel. 75 75 381 68
fax 75 75 381 63
kom. 601548073
e-mail: bmakarska@filharmonia.jgora.pl