Instytut Kultury
www.umwd.pl

Barbara Makarska – zastępca kierownika Biura Koncertowego

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od zawsze zawodowo związana z kulturą (Państwowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze, Teatr Maska w Jeleniej Górze), aktualnie Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. We współpracy z ponad 200 placówkami oświatowymi i wychowawczymi z naszego regionu wypracowuje coroczny plan audycji umuzykalniających i warsztatów dla dzieci i młodzieży, koncertów symfonicznych Filharmonii Młodych oraz Niedzielnych Poranków Muzycznych. Na wszelkie pytania związane z działalnością edukacyjną odpowiada pod nr tel. 75 75 381 68 oraz 601 548 073.

Agnieszka Gierus – prelegentka

Absolwentka wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2011 roku związana z Miejskim Domem Kultury „Muflon”, gdzie odpowiada m. in. za organizację imprez, realizację projektów i promocję. Swoje pasje urzeczywistnia też, jako animator kultury i fotoreporter. Współpracę z Filharmonią Dolnośląską rozpoczęła w sezonie artystycznym 2013/2014, prowadząc audycje umuzykalniające dla dzieci i młodzieży. Każdy kolejny twórczy pomysł adresowany do najmłodszych, testuje najpierw nas swoich synach-dwóch dzielnych przedszkolakach.

Dominika Łukasiewicz – prelegentka
Znana dzieciom i młodzieży z audycji umuzykalniających, które prowadzi we współpracy z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze od 2010 roku. Jest również nauczycielem programów wczesnodziecięcych w szkole Yamaha oraz nauczycielem gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze. Oprócz pracy z dziećmi jej drugą pasją jest oczywiście gra na klarnecie, której poświęca swój wolny czas stale doskonaląc swoje umiejętności, a także współpracując z zespołami kameralnymi oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej.

Joanna Moryc – prelegentka

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Dyrygentka chóralna, prelegentka i wokalistka. Z Filharmonią Dolnośląską związana od 2007 roku. Przygotowuje  merytorycznie i prowadzi audycje umuzykalniające oraz warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży całego regionu. W swojej działalności wykorzystuje wykształcenie muzyczne, muzykoterapeutyczne, wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami oraz umiejętności wokalne. Te ostatnie stale rozwija, śpiewając w Zespole Vocalis oraz koncertując z innymi zespołami kameralnymi

Gabriela Kowalewska – prelegent

Absolwentka PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, którą ukonczyła z wyróżnieniem w klasie spiewu p. Aleksandry Lemiszki. Od lat rozwija swoje muzyczne pasje pracując z dziećmi i młodzieżą jako animator kultury. Współpracę z Filharmonią Dolnośląską rozpoczęła w sezonie artystycznym 2015/2016.