Instytut Kultury
www.umwd.pl

Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują

Ogólnopolski Festiwal Gwiazdy Promują


Współorganizacja Festiwalu

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kierownictwo artystyczne prof. Roman Lasocki.

 

Ostatnia edycja Ogólnopolskiego Fesiwalu Gwiazdy Promują miała miejsce w 2015 roku.

 

Wykonawcy
Ogólnopolskiego Festiwalu
GWIAZDY PROMUJĄ

KOMPOZYTORZY:

Kiełb Krystian XVII
Knapik Eugeniusz XVI, XVII
Moryto Stanisław VII, XV

Bembinow Miłosz VII
Chełmecki Jarosław XVI
Dziewiątkowska-Mleczko Katarzyna XVII
Janiak Rafał XV
Porębski Adam XVII
Ratusińska Weronika VII
Tabakiernik Piotr XV
Wróbel Piotr VII
Zieliński Marcin VII

 

DYRYGENCI:

Bauer Andrzej XI
Błaszczyk Mirosław Jacek II, VII, X, XVII
Borkowski Piotr I, VI
Bugaj Tomasz V, XVIII, XIX, XX
Duczmal Agnieszka V
Graca Zbigniew II
Hawel Jan Wincenty I
Kosendiak Andrzej XV
Kreiner Agnieszka V
Lee Kang-il XV
Pijarowski Marek IV, XII, XIX
Powolny Janusz IV
Rychert Zygmunt XIII-XIV
Salwarowski Jerzy III, XVII
Strugała Tadeusz XVIII
Swoboda Jerzy I, VI, VIII-XI, XIII-XVI
Wróblewski Sławek A. XIV
Zimak Ryszard IX, XII

Bembinow Miłosz VII
Chrenowicz Jakub XVII
Góreczna Agata XII
Metelska Maja XV
Sapiecha-Muzioł Małgorzata XII
Tchórzowska-Kapała Wanda IX
Zimnicki Dariusz IX

 

WOKALIŚCI:

Artysz Jerzy VI, X
Cieśla Ryszard XIV
Czermak Ewa XVI
Iżykowska Ewa XIV
Knetig Jerzy XIV
Kruszewski Adam IX

Makal Bogdan XX
Pustelak Kazimierz VII
Rappé Jadwiga XVIII

Bernacka Anna XVI
Bidziński Bogusław VII
Biegas Ewa XVI
Chalimoniuk Krzysztof XIV
Franek Wanda XVIII
Freszel Joanna XVIII
Ilnicka Justyna XVII
Klimczak Łukasz XX
Kmieć Krzysztof XVII
Krupa Marcin XX
Łukaszewicz Aneta X
Mojsa Robert VII
Monowid Jan
Moskowicz Joanna XVI
Myrlak Marcjanna XVII
Neugebauer-Jastrzębska Katarzyna XVII
Radziejewska Anna VI
Rożek Artur XIV
Starz Mirosław VII
Zborowski Andrzej XVII Zawartko Joanna XX

 

PIANIŚCI – SOLIŚCI:

Bukojemska Ewa X
Chmielewski Tadeusz VI
Domańska Joanna XIV
Dutkiewicz Andrzej V
Gierżod Kazimierz III
Jasiński Andrzej I, XI, XVIII, XX
Kyeong-Yeon Seo XV
Kurzyński Grzegorz XIV
Nezu Rieko XIII-XIV
Paleczny Piotr XVI
Pobłocka Ewa XIII-XIV
Raubo Zbigniew XV
Stefański Andrzej VII
Sterczyński Jerzy XVII
Stompel Józef I, IX
Szraiber Maria IV
Wolanin Edward XI, XIII-XIV

Bilińska Beata I, XI
Bromboszcz Stanisław Antoni IX
Borowiak Mateusz XVIII, XX
Danczowska Justyna III, XIII-XV
Drzewiecki Mariusz VI
Eska Dominika X
Galon-Frant Joanna XIII-XIV
Gąsieniec Mirosław XI
Grobelny Janusz V
Kończal Szczepan IX
Kopiński Piotr I
Kryworuczko Michał XV
Lewicka Anna V
Lichomanow Antoni IV
Marcinkowska Joanna XVII
Nadolska Karolina XVI
Raubo Zbigniew I
Sakamoto Chiho VII
Salwarowski Hubert III
Sikorski Marcin XI
Sobowiec Paweł XVII
Sowula Agnieszka I
Stojek Maria III
Świgut Aleksandra XVI
Urban Milena VII
Waleczek Wojciech
Wota Maciej XVII
Vernet Katarzyna XI
Zagórski Maciej III



 

PIANIŚCI – KAMERALIŚCI:

Dąbrowski Arnold VII
Drabczyk Teresa XIV
Duź Anna III
Guz Andrzej VII
Halska Barbara V
Kierblewska Alina XIV
Lichoś Agata VI
Maciejewski Jerzy IX
Makowska-Ławrynowicz Krystyna VI
Marchwiński Jerzy V
Matysek-Tyńska Antonina VIII
Morawski Robert VII
Opalińska Joanna VIII
Orłowska Romana III
Sikorka-Wojtacha Monika XII
Strokosz-Michalak Regina II, V, VIII
Susmanek Ella IV
Szraiber Maria X
Szwajger-Kułakowska Maria I, III, IX
Świtała Wojciech XIX
Werpulewski Marek X, XVIII
Wesołowska-Firlej Anna VI
Worońko Teresa VI

Borkowski Kamila XX
Czerwińska-Szymula Bogna XVIII
Dallali Aleksandra XX
Grelowski Piotr XII
Karaśkiewicz-Zagajewska Barbara XII
Kłosowska Renata XIV
Kopacka Agnieszka XII, XV
Lichomanow Antoni XVIII
Łabęcka Kazimiera X
Milcarz Aleksandra XIV
Miszczak Maria XVIII
Morawski Robert V
Rutkowski Mariusz X
Salwarowski Hubert XVII
Skoczek Justyna XVI
Szymczak Gracjan XIV
Yeon Seo Kyeon XIX

 

ORGANIŚCI:

Chorosiński Andrzej II, IV
Gembalski Julian III

Lenart Adam II
Leontiew Stanisław III
Orlow Tomasz III
Rojek Piotr IV
Witkowska Joanna IV

 

AKORDEONIŚCI:

Baran Klaudiusz XVIII
Pichura Joachim II, VIII, XII, XVI

Biazik Piotr V
Chołołowicz Piotr V, XII, XVI
Frąckiewicz Maciej XVIII
Golec Wojciech VII
Grabowska Ewa XII
Grząka Rafał XVIII
Lis Daniel V
Markowski Bogusław II
Mietła Jakub VII, XII
Moc Michał VII
Osiecki Ireneusz II
Samek Tomasz VII
Wyrostek Marcin V, VII, XI-XII, XVI

 

SKRZYPKOWIE:

Baranowski Marcin XIX
Bryła Bartosz XVII
Danczowska Kaja III, XIII-XIV
Gadzina Tadeusz II, VII, XX
Gębski Andrzej XVI, XIX
Jakowicz Jakub XIV
Jakowicz Krzysztof II, X
Jurecka Krystyna XII, XVIII
Kaliszewska Jadwiga I
Krzeszowiec Szymon XIX
Kulka Andrzej Konstanty V, XVI, XVIII
Lasocki Roman I
Ławrynowicz Mirosław VI
Pławner Piotr XVII
Szreder Robert IV
Tomasik Sławomir VIII
Wawrowski Janusz XIII-XIV

Akiba Mika II
Baranowska Alicja XX
Bryła Bartosz XI
Brzoza Katarzyna I
Cajler Bartosz XII
Cho-Eun XIII-XIV
Falger Dominika I
Grodzicka Małgorzata VII
Hazuka Wojciech X
Jakowicz Jakub II, VIII
Jara Justyna XIII-XIV
Jopek Patrycja II
Kawalla Joanna I
Kusa Paulina XX
Krzeszowiec Szymon I, III, V, IX, XIII-XIV
Liebig Sebastian II
Łabecki Maciej VII
Marucha Agnieszka VII
Musialski Adam I
Nadrzycki Jarosław VII, IX
Orlik Anna XIX
Piekutowska Patrycja II-III, VII
Pławner Wojciech IX
Podemski Stanisław XIX
Preuss Paula XVIII
Siudmak Dobrosława III, VI
Specjał Krzysztof VI
Szydło Grzegorz V
Szymczewska Agata XI
Wasiucionek Małgorzata XVI, XVIII, XIX
Wawrowski Janusz IV, VI
Wąsik Kamila XIII-XIV
Wąsik Anita XVI, XVIII
Woźnica Katarzyna XI
Yasutaniya Satomi X

ALTOWIOLIŚCI:

Kamasa Stefan V
Sroczyńska Dorota VIII, XI, XIII-XIV
Sroczyński Błażej VIII

Bryła Michał XI, XVII
Czech Marek X
Janiak Justyna XI
Kabalewski Igor V
Kitrasiewicz Katarzyna V
Kujda Joanna VIII, XI
Sacharczuk Joanna V
Sławiński Maciej VIII
Sochoń-Błaszczyk Maria XIII-XIV
Szumieł Piotr V

 

WIOLONCZELIŚCI:

Firlej Stanisław VI, XVII
Głombik Paweł XIII-XIV
Michalik Kazimierz I, IV
Orkisz Andrzej XV
Strahl Tomasz IV, XVII
Wróbel Andrzej IX, XVI
Zieliński Andrzej III

Bauer Andrzej XI
Bojanowicz Magdalena XV
Borzykowski Michał XI
Firlej Piotr V
Frant Łukasz XIII-XIV
Hausenplas Piotr III
Kielar Joanna XV
Kordykiewicz Marta XX
Kulowska Maria VII
Łosakiewicz Olga XI
Marianowski Karol XI
Markowski Marcel XVII
Misiak Adam IX
Ohar Aleksandra XI
Pałosz Mikołaj I
Połoński Dominik V
Tomaszkiewicz Aleksandra XVII
Tyka Anna I
Wojciechowski Paweł III
Wróbel Anna IX
Zielińska Magdalena III

  

OBOIŚCI:

Koczorowski Mieczysław X
Miczka Tomasz XVII

Kaczmarczyk Paulina XVII
Krzemiński Łukasz X
Kubański Mateusz X
Włodarczyk Agnieszka X

 

FLECIŚCI:

Gajewska Elżbieta V
Mrozik Jerzy VI

Barlik-Świtała Jolanta VI
Czajkowska Magdalena VII
Falaszewska-Bzówka Renata V
Fender Marta XVII
Hwang Soo Lin V
Lubos Elwira VI

 

KLARNECIŚCI:

Pokrzywiński Mirosław IV, VIII
Stachura Mieczysław X, XVIII, XX

Bierć Maciej XX
Bokun Jan Jakub X
Kolendo Bartosz X
Komar Krzysztof IV
Pachlewski Artur IV
Podsiadlik Jarosław X
Putowski Konrad VIII
Sakowska Krystyna VIII
Samborsk Natalia XX
Wierzbicka Patrycja XVIII, XX
Zawadzki Sławomir XVIII, XX
Zjawin Marek XX

 

FAGOCIŚCI;

Gadawski Bogumił III, XII
Tlatlik Zygmunt XIV

Bator Dariusz XII
Brych Krzysztof III
Dąbrowski Grzegorz XII
Front Wojciech XIV
Kasperek Artur III
Kieruzalska Alicja XII
Kopacka Agnieszka XII
Wawrzyniak Michał III
Wosiński Marcin XIV

WALTORNIŚCI:

Ryszard Kurzak XIV

Curyła Grzegorz XIV
Kerdelewicz Daniel XIV
Wolny Adam XIV

 

TRĘBACZE:

Cecocho Igor XII, XVIII
Dziewor Stanisław VIII

Juryś Paweł XV
Marat Damian XVIII
Szymczyk Adam VIII
Tuliński Paweł XVIII
Waszczeniuk Jakub XII

 

PUZONIŚCI I TUBIŚCI:

Siwek Roman II, XV

Janicki Marek II
Więdlak Arkadiusz II
Żelazko Robert XV

 

SAKSOFONIŚCI:

Kosendiak Władysław X
Sadok Bartosz XVIII

 

PERKUSIŚCI:

Skoczyński Stanisław IV, XIX
Wota Jacek XVII

Bazarnik Ryszard IV
Koprowska Agnieszka IV
Kordylasińska Magdalena XIX
Pękała Miłosz XIX
Rakowski Krzysztof IV
Smoczyński Jan IV
Stachowiak Marta IV
Świnoga Maciej XIX

 

GITARZYŚCI:

Zaleski Piotr XIX
Zieliński Marek XIV

Bąk Michał Daniel XIV
Jurkiewicz Wojciech XIXI
Pietrzak Łukasz XIV
Wesołowski Bartosz XIX
Zawiślak Joanna XIX

 

ZESPOŁY KAMERALNE:

AMFC Ocal Consort IX
Ars Harmonica VIII
Kwartet klarnetowy HEVELIUS Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w
Gdańsku XV
Kwartet Wilanów XV
Quintet Tango Corazon XVI
Royal String Quartet VIII
Śląski Kwartet Akordeonowy VIII
Śląski Kwintet Akordeonowy XII
Zespół Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej im. K. Lpińskiego we
Wrocławiu XV

 

WYKŁADOWCY:

Kański Józef X, XII-XIV, XVI
Knapik Eugeniusz XVI

 

PREZENTERZY KONCERTÓW:

Chorosiński Andrzej VII
Kański Józef VII, XIV-XV
Lasocki Roman I, VI-IX, XIII-XV, XVII-XIX
Mencel Janusz I, VI-IX
Terlega Elżbieta M. II-VIII, XIII, XV