15XII Wydarzenie impresaryjne Sala Koncertowa im. Stefana Strahla (Mapa ) godz.

Baśniowy... Dziadek do orzechów

Kup bilet

Informacja ogólna

Baśniowy... Dziadek do orzechów

miejsce: Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

ceny: 80 zł, 70 zł

bilet: kup bilet online

Wykonawcy

Artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu

Kup bilet bez logowania

Program

Balet BAŚNIOWY ... DZIADEK DO ORZECHÓW z muzyką PIOTRA CZAJKOWSKIEGO
Muzyka odtwarzana z płyty CD.

Opis koncertu

    Niezwykła baśniowa opowieść, przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia składają się na wyjątkowy spektakl „Baśniowy dziadek do orzechów”.

    Balet w dwóch aktach to opowieść o Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Po zapadnięciu zmroku, kiedy dziewczynka zasypia w fotelu, magiczna zabawka zabiera ją w świat magii. Na początku wspólnej przygody, ożywiony dziadek do orzechów toczy bitwę z myszami. Dowodząc żołnierzykami i z pomocą Klary, udaje im się pokonać drużynę gryzoni. Pogrążona we śnie Klara spotyka także Królową Śniegu, która zachwyca akrobacjami na szarfach zawieszonych nad sceną.

    W drugim akcie tytułowy bohater zamienia się w przystojnego księcia, który wraz z Klarą wyrusza w daleką podróż do Krainy Słodyczy. Całej wędrówce towarzyszy muzyka, a poszczególni bohaterowie wykonują przed książęcą parą, uroczyste tańce pochodzące z rożnych storn świata. Publiczność, wraz z Klarą i ożywionym dziadkiem do orzechów mają wyjątkową okazję zobaczyć ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, choreografię z dalekich Chin, a nawet zanurzyć się w magiczny świat Orientu. Baletnica reprezentująca kulturę arabską wykonuje trudne układy choreograficzne na podwieszonych pod sufitem, szarfach, wywołując przy tym zachwyt publiczności. Taneczny pokaz wieńczy wspólny Walc kwiatów. Zachwycona magiczną wyprawą Klara budzi się w fotelu z nową zabawką w ramionach. Wszystkie przygody okazują się tylko pięknym snem.

    Spektakl doskonale łączy klasyczny balet z niezapomnianą muzyką Piotra Czajkowskiego. Tym, co wyróżnia tę opowieść są profesjonalni tancerze na co dzień związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz narrator, który snuje  opowieść o losach bohaterów i ich przygodach. Tym samym wprowadza on widzów w świat Klary i jej nowych przyjaciół, przybliżając jednocześnie terminologię tańca klasycznego i zachęcając do współuczestniczenia w spektaklu.

    W spektaklu wprowadzono zmiany dostosowujące je do najmłodszego widza. Pokazy solistów ograniczone do zaledwie kilku minut, a także przewaga bajecznych scen zbiorowych, sprawiają, że balet zachwyca i bawi nawet dzieci. Dzięki temu spektakl stanie się kulturalną rozrywką zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności.

Przewiń do góry

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra
ul. Piłsudskiego 60

NIP 611-00-52-886

Chcesz być cały czas z nami na bieżąco?
Zapisuj się na nasz Newsletter!