Szanowni Państwo!
Rok szkolny 2020-2021 przejdzie do historii jako rok pełen wyzwań edukacyjnych. Filharmonia Dolnośląska od początku swojego istnienia jest nierozerwalnie związana z edukacją. Podjęliśmy wyzwanie przygotowania naszych audycji w wersji ONLINE – po kilku miesiącach wiemy, że była to doskonała decyzja. Robimy wszystko, by nasi najmłodsi słuchacze, mimo przeciągających się obostrzeń, mieli stały kontakt z kulturą i sztuką. Przedstawiamy świat muzyki w sposób barwny i przystępny.

Cieszymy się, że ufacie Państwo w nasze doświadczenie, i zapraszamy do wspólnego odkrywania kolejnych tematów. Każda audycja porusza inne tematy muzyczne, pokazuje inne instrumenty, często zaskakujące utwory.

Wykupienie audycji to dostęp do filmu przez cały rok szkolny, z nielimitowaną ilością odtworzeń.

Wersja przedszkolna to muzyczna bajka – z zachęta do rytmicznych zabaw, ruchu czy tańca. Pakiet szkolny zawiera wersję dla dzieci młodszych (1-3) i starszych(4-8). Kolejne premiery pojawią się w połowie każdego miesiąca.

Zapraszamy do naszego sklepu! W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

                          
Joanna Moryc
Specjalista ds. upowszechniania muzyki, prelegent
tel. 75 75 381 68
kom. 601 548 073
e-mail: joanna.moryc@filharmonia.jgora.pl

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE JUŻ DO KUPIENIA!!!
w sklepie online pod linkiem:
https://filharmonia.jgora.pl/sklep/ 


OPISY TEMATÓW NA DOLE STRONY
  

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA PRZEDSZKOLI I KLAS WCZESNOSZKOLNYCH

MUZYKA Z ZACZAROWANEGO KAPELUSZA…
altówka/wiolonczela/fortepian, instrumenty perkusyjne

Bajki, bajeczki, historyjki i opowiastki – wiele już ich było, tym razem jednak będzie inaczej. Wyjątkowo się za Wami stęskniliśmy, więc na pierwszym spotkaniu - po wyjątkowo długiej przerwie zasypiemy Was różnymi opowieściami. Nie będzie jednego scenariusza, gdyż towarzyszyć nam będzie pewien wyjątkowy kapelusz... Czym nas zaskoczy i jak ułoży się nasz inauguracyjny koncert? Jesteśmy baaaaaaaardzo ciekawi!!!

audycja do kupienia tutaj 
ŚWIĄTECZNY CZAR
śpiew/ obój/ fagot/ fortepian/ instrumenty perkusyjne

Święta Bożego Narodzenia są co roku…. Po prostu są i nic tego nie zmienia… jednak przyszedł taki dzień, kiedy stało się coś strasznego… zły skrzat zaczarował świat i wszyscy wkoło zapomnieli co i jak powinni zrobić, żeby było jak co roku…. Ba! Całkowicie zapomnieli o jakimkolwiek grudniowym świętowaniu i zdawało się, że absolutnie nic tego nie zmieni! Jedynie w starej piwnicy został tajemniczy worek z dziwną zawartością…. Czy uda nam się zdjąć zły czar i uratować Boże Narodzenie? Czy ta noc tym razem będzie aż za bardzo cicha? Nie mamy czasu, musimy razem działać!
audycja do kupienia tutaj 
RAZ I DWA I…
CZYLI O ZWIERZU, CO TAŃCZYĆ NIE UMIAŁ

flet poprzeczny - flet altowy - flet piccolo/ klarnet - saksofon sopranowy/ fortepian - klawesyn/ instrumenty perkusyjne

Ciężkie życie Krocionoga, pierwsza, piąta, setna noga… jak się ruszać w rytm muzyki i nie wzbudzić tym krytyki? W tym karnawałowym szale wszyscy tańczą doskonale, lecz te rytmy to chochliki, robią zamęt wśród muzyki, ten na dwa, na trzy na cztery… pięć i sześć… takie numery! Jak się skończy rymowanka? Trzeba nam czekać styczniowego poranka, by muzycy przyjechali i muzyką opowiadali!
audycja do kupienia tutaj MUZYCZNY GLOBUS
skrzypce/ kontrabas/ fortepian – czelesta / instrumenty perkusyjne

Pewien mały chłopiec marzył o tym, by w przyszłości zostać wielkim podróżnikiem – poznawać świat, ludzi, ich zwyczaje i kulturę. W pokoju miał masę książek i wspaniały globus, który był symbolem jego wymarzonej przyszłości. Choć nasz bohater często chorował, z radością planował niesamowite trasy… Pewnego poranka globus zeskoczył z półki i kręcąc się radośnie obudził chłopca… Co z tego wyniknie? Zapraszamy na bajkową podróż w świat!
audycja do kupienia tutaj 


Z KRAINY BAŚNI I LEGEND
obój/ wiolonczela/ instrumenty klawiszowe/ instrumenty perkusyjne
Pewnego ranka, gdy Śpiąca Królewna obudziła się z krótkiej drzemki nad przepięknym Jeziorem Łabędzim z radością sięgnęła po ukochaną książkę opowiadającą o przepięknej Szeherezadzie. Rozmarzona sięgnęła do swej sakiewki, by wyciągnąć słodką przekąskę, gdy nagle pod ręką poczuła dziwny przedmiot – Dziadka do orzechów… Zaraz, zaraz… czy to na pewno było właśnie tak? A może jakaś magiczna siła pomieszała nam kilka historii w jedną całość? Jak sobie z tym poradzimy? Zapraszamy do wspólnej zabawy z naszą zaskakującą muzyczną opowieścią!
audycja do kupienia tutaj


PRZYGODY ŻABKI SYNKOPY
puzon/waltornia/instrumenty klawiszowe

W pobliżu małego jeziorka, wraz z rodzicami mieszkała Żabka Synkopa. Jej życie mijało spokojnie i beztrosko, aż do dnia olbrzymiej burzy. Szukając schronienia przed wiatrem, grzmotami i błyskawicami, mały płaz oddalił się za bardzo od domu. Wystraszona, zmoknięta i posmutniała Synkopa próbowała znaleźć drogę powrotną. Czy jej się to udało? Kogo spotkała na swojej drodze i czy była to bezpieczna podróż? Czas na opowieść, jakiej jeszcze nie było! Jak zawsze towarzyszyć nam będzie wspaniała muzyka.
audycja do kupienia od dnia premiery 


AUDYCJE UMUZYKALNIJĄCE DLA STARSZYCH KLAS

KONCERT ŻYCZEŃ
altówka/wiolonczela/fortepian, instrumenty perkusyjne

Znów mamy wrzesień, jednak ten rok i minione wakacje były inne niż dotąd. Dziwny czas kwarantanny oraz miesiące spędzone w domach sprawiły, że wszyscy tęskniliśmy za spotkaniami, wspólną nauką oraz koncertami. Chcemy je rozpocząć wyjątkowo, przedstawiając Wam utwory, które są dla nas ważne, które uwielbiamy, albo takie, które wszyscy znają - ale w zupełnie innej wersji. Każdy z nich ma wyjątkową historię, melodie czy klimat. Każdy niesie za sobą wyjątkowe emocje – koniecznie chcemy się nimi z Wami podzielić!!!
audycja do kupienia tutaj NIE TAK BARDZO CICHA NOC…
śpiew/ obój/ fagot/ fortepian/ instrumenty perkusyjne

Choinka, prezenty, pierogi, makowiec i kolędy – to słowa, które sprawiają, że grudzień staje się najcieplejszym z pośród 12 miesięcy a wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli czekają na ten najpiękniejszy dzień w roku… Cóż takiego w sobie ma ta cicha noc? Zaśpiewamy, zagramy i wspólnie odkryjemy tę ukrytą magię.
audycja do kupienia tutaj MUZYKA – SZALEŃSTWO I PASJA
flet poprzeczny - flet altowy - flet piccolo/ klarnet - saksofon sopranowy/ fortepian - klawesyn/ instrumenty perkusyjne

Świat dźwięków i rytmów jest nieprzebrany. Jako muzycy wiemy o tym doskonale i przedstawiając kolejne melodie chętnie opowiemy o szalonych pomysłach, zaskakujących rozwiązaniach czy rytmach… W karnawałowym czasie nie może zabraknąć dobrej zabawy i rozrywkowych rytmów – zatem i o tańcach nieco wspomnimy i eksperymenty muzyczne zaliczymy!
audycja do kupienia tutajMUZYKA ŚWIATA – CZYLI JAK BYĆ ŚWIATOWYM, NIE RUSZAJĄC SIĘ Z MIEJSCA
skrzypce/ kontrabas/ fortepian – czelesta / instrumenty perkusyjne

Podróże kształcą - rozszerzają horyzonty, dają porównanie, sprawiają, że rozumiemy bardziej innych, ale także samych siebie. Świat muzyki jest także wielką podróżą. W zależności od szerokości geograficznej rytmy i melodie potrafią konkretnie się zmieniać. Zapraszamy na szaloną podróż – z dźwiękami przez świat. Jakie są różnice i czy znajdziemy podobieństwa? Muzycznie zajrzymy tu i tam, zaskakując Was nie jedną niespodzianką!
audycja do kupienia tutaj


MAGIA MUZYKI BALETOWEJ
obój/ wiolonczela/ instrumenty klawiszowe/ instrumenty perkusyjne
Tematy z muzyki baletowej należą do grupy najbardziej rozpoznawalnych motywów muzyki klasycznej. Łatwo wpadające w ucho i zapadające w pamięć budują określony nastrój i automatycznie kojarzą się z pewnymi scenami. Skąd się wzięła prawdziwa magia utworów z tego typu spektakli? Jakie znamy tytuły, kto je tworzył i za co tak naprawdę je kochamy? Odpowiedzi poszukamy wśród dźwięków najsłynniejszych dzieł baletowych, jesteśmy przekonani, że niektóre z nich okażą się prawdziwym zaskoczeniem.
audycja do kupienia tutajPOGODNA MUZYKA
puzon/waltornia/instrumenty klawiszowe
obój/puzon/instrumenty klawiszowe

Co wspólnego ze sobą mają muzyka i pogoda? Okazuje się, że bardzo wiele! Tym razem pokażemy Wam świat natury malowanej dźwiękiem. Usłyszymy przyrodę, a przede wszystkim odgłosy charakterystyczne dla różnych pór roku i zjawisk atmosferycznych z nimi związanych – grzmoty, krople deszczu, szum wiatru to tylko niektóre z nich. Czy można je wyczarować za pomocą instrumentów? Oczywiście, przecież kompozytorzy od wieków zachwycają się otaczającym nas światem. Owa fascynacja znajduje swoje odbicie w wielu utworach – część z nich usłyszymy podczas wiosennego spotkania.
Audycja do kupienia od dnia premiery.