Szanowni Państwo!
Rok szkolny 2020-2021 przejdzie do historii jako rok pełen wyzwań edukacyjnych. Filharmonia Dolnośląska od początku swojego istnienia jest nierozerwalnie związana z edukacją. Podjęliśmy wyzwanie przygotowania naszych audycji w wersji ONLINE –wiemy, że była to doskonała decyzja.

Zrobiliśmy wszystko, by nasi najmłodsi słuchacze, mimo przeciągających się obostrzeń, mieli stały kontakt z kulturą i sztuką. W roku szkolnym 2021-2022 planujemy realizować audycje w placówkach edukacyjnych oraz filharmonii - jednak audycje ONLINE, zrealizowane w pandemicznych obostrzeniach, pozostawiamy do Państwa dyspozycji. Wiemy, że są doskonałym materiałem edukacyjnym i mamy nadzieję, że będą doskonałym uzupełnieniem wiedzy, przekazywanej w szkołach i przedszkolach.

Wykupienie audycji to dostęp do filmu przez cały rok szkolny, z nielimitowaną ilością odtworzeń.
Wersja przedszkolna to muzyczna bajka – z zachętą do rytmicznych zabaw, ruchu czy tańca. Pakiet szkolny zawiera wersję dla dzieci młodszych (1-3) i starszych(4-8).

Zapraszamy do naszego sklepu! W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

                          
Joanna Moryc
Specjalista ds. upowszechniania muzyki, prelegent
tel. 75 75 381 68
kom. 601 548 073
e-mail: joanna.moryc@filharmonia.jgora.pl

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE JUŻ DO KUPIENIA!!!
w sklepie online pod linkiem:
https://filharmonia.jgora.pl/sklep/ 


OPISY TEMATÓW NA DOLE STRONY
  

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA PRZEDSZKOLI I KLAS WCZESNOSZKOLNYCH

MUZYKA Z ZACZAROWANEGO KAPELUSZA…
altówka/wiolonczela/fortepian, instrumenty perkusyjne

Bajki, bajeczki, historyjki i opowiastki – wiele już ich było, tym razem jednak będzie inaczej. Wyjątkowo się za Wami stęskniliśmy, więc na pierwszym spotkaniu - po wyjątkowo długiej przerwie zasypiemy Was różnymi opowieściami. Nie będzie jednego scenariusza, gdyż towarzyszyć nam będzie pewien wyjątkowy kapelusz... Czym nas zaskoczy i jak ułoży się nasz inauguracyjny koncert? Jesteśmy baaaaaaaardzo ciekawi!!!

audycja do kupienia tutaj 
ŚWIĄTECZNY CZAR
śpiew/ obój/ fagot/ fortepian/ instrumenty perkusyjne

Święta Bożego Narodzenia są co roku…. Po prostu są i nic tego nie zmienia… jednak przyszedł taki dzień, kiedy stało się coś strasznego… zły skrzat zaczarował świat i wszyscy wkoło zapomnieli co i jak powinni zrobić, żeby było jak co roku…. Ba! Całkowicie zapomnieli o jakimkolwiek grudniowym świętowaniu i zdawało się, że absolutnie nic tego nie zmieni! Jedynie w starej piwnicy został tajemniczy worek z dziwną zawartością…. Czy uda nam się zdjąć zły czar i uratować Boże Narodzenie? Czy ta noc tym razem będzie aż za bardzo cicha? Nie mamy czasu, musimy razem działać!
audycja do kupienia tutaj 
RAZ I DWA I…
CZYLI O ZWIERZU, CO TAŃCZYĆ NIE UMIAŁ

flet poprzeczny - flet altowy - flet piccolo/ klarnet - saksofon sopranowy/ fortepian - klawesyn/ instrumenty perkusyjne

Ciężkie życie Krocionoga, pierwsza, piąta, setna noga… jak się ruszać w rytm muzyki i nie wzbudzić tym krytyki? W tym karnawałowym szale wszyscy tańczą doskonale, lecz te rytmy to chochliki, robią zamęt wśród muzyki, ten na dwa, na trzy na cztery… pięć i sześć… takie numery! Jak się skończy rymowanka? Trzeba nam czekać styczniowego poranka, by muzycy przyjechali i muzyką opowiadali!
audycja do kupienia tutaj MUZYCZNY GLOBUS
skrzypce/ kontrabas/ fortepian – czelesta / instrumenty perkusyjne

Pewien mały chłopiec marzył o tym, by w przyszłości zostać wielkim podróżnikiem – poznawać świat, ludzi, ich zwyczaje i kulturę. W pokoju miał masę książek i wspaniały globus, który był symbolem jego wymarzonej przyszłości. Choć nasz bohater często chorował, z radością planował niesamowite trasy… Pewnego poranka globus zeskoczył z półki i kręcąc się radośnie obudził chłopca… Co z tego wyniknie? Zapraszamy na bajkową podróż w świat!
audycja do kupienia tutaj 


Z KRAINY BAŚNI I LEGEND
obój/ wiolonczela/ instrumenty klawiszowe/ instrumenty perkusyjne
Pewnego ranka, gdy Śpiąca Królewna obudziła się z krótkiej drzemki nad przepięknym Jeziorem Łabędzim z radością sięgnęła po ukochaną książkę opowiadającą o przepięknej Szeherezadzie. Rozmarzona sięgnęła do swej sakiewki, by wyciągnąć słodką przekąskę, gdy nagle pod ręką poczuła dziwny przedmiot – Dziadka do orzechów… Zaraz, zaraz… czy to na pewno było właśnie tak? A może jakaś magiczna siła pomieszała nam kilka historii w jedną całość? Jak sobie z tym poradzimy? Zapraszamy do wspólnej zabawy z naszą zaskakującą muzyczną opowieścią!
audycja do kupienia tutaj
AUDYCJE UMUZYKALNIJĄCE DLA STARSZYCH KLAS


KONCERT ŻYCZEŃ
altówka/wiolonczela/fortepian, instrumenty perkusyjne

Znów mamy wrzesień, jednak ten rok i minione wakacje były inne niż dotąd. Dziwny czas kwarantanny oraz miesiące spędzone w domach sprawiły, że wszyscy tęskniliśmy za spotkaniami, wspólną nauką oraz koncertami. Chcemy je rozpocząć wyjątkowo, przedstawiając Wam utwory, które są dla nas ważne, które uwielbiamy, albo takie, które wszyscy znają - ale w zupełnie innej wersji. Każdy z nich ma wyjątkową historię, melodie czy klimat. Każdy niesie za sobą wyjątkowe emocje – koniecznie chcemy się nimi z Wami podzielić!!!
audycja do kupienia tutaj NIE TAK BARDZO CICHA NOC…
śpiew/ obój/ fagot/ fortepian/ instrumenty perkusyjne

Choinka, prezenty, pierogi, makowiec i kolędy – to słowa, które sprawiają, że grudzień staje się najcieplejszym z pośród 12 miesięcy a wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli czekają na ten najpiękniejszy dzień w roku… Cóż takiego w sobie ma ta cicha noc? Zaśpiewamy, zagramy i wspólnie odkryjemy tę ukrytą magię.
audycja do kupienia tutaj MUZYKA – SZALEŃSTWO I PASJA
flet poprzeczny - flet altowy - flet piccolo/ klarnet - saksofon sopranowy/ fortepian - klawesyn/ instrumenty perkusyjne

Świat dźwięków i rytmów jest nieprzebrany. Jako muzycy wiemy o tym doskonale i przedstawiając kolejne melodie chętnie opowiemy o szalonych pomysłach, zaskakujących rozwiązaniach czy rytmach… W karnawałowym czasie nie może zabraknąć dobrej zabawy i rozrywkowych rytmów – zatem i o tańcach nieco wspomnimy i eksperymenty muzyczne zaliczymy!
audycja do kupienia tutajMUZYKA ŚWIATA – CZYLI JAK BYĆ ŚWIATOWYM, NIE RUSZAJĄC SIĘ Z MIEJSCA
skrzypce/ kontrabas/ fortepian – czelesta / instrumenty perkusyjne

Podróże kształcą - rozszerzają horyzonty, dają porównanie, sprawiają, że rozumiemy bardziej innych, ale także samych siebie. Świat muzyki jest także wielką podróżą. W zależności od szerokości geograficznej rytmy i melodie potrafią konkretnie się zmieniać. Zapraszamy na szaloną podróż – z dźwiękami przez świat. Jakie są różnice i czy znajdziemy podobieństwa? Muzycznie zajrzymy tu i tam, zaskakując Was nie jedną niespodzianką!
audycja do kupienia tutaj


MAGIA MUZYKI BALETOWEJ
obój/ wiolonczela/ instrumenty klawiszowe/ instrumenty perkusyjne
Tematy z muzyki baletowej należą do grupy najbardziej rozpoznawalnych motywów muzyki klasycznej. Łatwo wpadające w ucho i zapadające w pamięć budują określony nastrój i automatycznie kojarzą się z pewnymi scenami. Skąd się wzięła prawdziwa magia utworów z tego typu spektakli? Jakie znamy tytuły, kto je tworzył i za co tak naprawdę je kochamy? Odpowiedzi poszukamy wśród dźwięków najsłynniejszych dzieł baletowych, jesteśmy przekonani, że niektóre z nich okażą się prawdziwym zaskoczeniem.
audycja do kupienia tutaj