03IV Koncert symfoniczny Sala Koncertowa im. Stefana Strahla (Mapa ) godz.

Koncert nadzwyczajny - Ningbo Symphony Orchestra

Kup bilet

Informacja ogólna

Koncert nadzwyczajny - Ningbo Symphony Orchestra

miejsce: Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

bilet: kup bilet online

Wykonawcy

Hao Cheng /Chiny/ - dyrygent
Krzysztof Książek - fortepian
Ningbo Symphony Orchestra

Kup bilet bez logowaniaKoncert pod Patronatem Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce
Pana Liu Guangyuana

Program

Stefan Kisielewski - Mała uwertura na orkiestrę kameralną

Y. Chengzong, C. Wanghua, S. Lihong, L. Zhuang – Koncert fortepianowy na podstawie kantaty Yellow River X. Xinghaia

Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92Opis koncertu

Chińska Ningbo Symphony Orchestra powstała w 2015 roku i jest instytucją Biura Kultury, Radia, Telewizji, Prasy i Publikacji Miasta Ningbo. Obecnie dyrektorem artystycznym orkiestry i głównym dyrygentem jest dziekan Centralnego Konserwatorium Muzycznego i światowej sławy dyrygent, profesor Feng Yu. Zespół skałada się z ponad 70 instrumentalistów. Wydarzenie w Jeleniej Górze będzie ich pierwszym koncertem w Polsce, a zarazem inauguracją trasy koncertowej. Orkiestra zagości również we Wrocławiu, Zabrzu i Warszawie.

    Ningbo Symphony Orchestra przyciąga gości z całego świata.  Orkiestra wciąż podnosi swój poziom artystyczny, który w niedługim czasie pozwoli zaliczyć ją do najwyższej klasy orkiestr w Chinach. Zespół wspierany jest przez Miejski Komitet Partii i przez władze miasta. Dzięki zaangażowaniu pana Feng Yu Orkiestra przyjęła innowacyjne i naukowe mechanizmy zarządzania, aby stworzyć profesjonalne środowisko pracy. Od początku istnienia Ningbo Symphony Orchestra współpracowała już z ponad 80 światowej klasy wykonawcami z całego świata.

    Szybki rozwój Ningbo Symphony Orchestra spowodował zwrócenie uwagi na orkiestrę przez organizatorów  i angażowanie zespołu na międzynarodowe wydarzenia. Były to m. in. Ceremonia Otwarcia 2016 Ningbo the Southeast Asia Cultural, One Night in Ningbo, których gospodarzem był APEC Urbanization Senior Level Forum, oraz ceremonia otwarcia China-CEEC Investment and Trade Expo. Ponadto Orkiestra reprezentowała Chiny na Festiwalu Jeju International Band, gdzie została bardzo gorąco przyjęta. Dzięki tym wydarzeniom Ningbo Symphony Orchestra stała się znana i rozpoznawalna na całym świecie.
    Ningbo Symphony Orchestra dąży do wspierania, rozwoju i popularności muzyki klasycznej w swoim mieście. Organizuje imprezy takie jak: darmowe dni otwarte muzyki klasycznej, koncertuje w szkołach, uniwersytetach i uczestniczy w programach edukacyjnych. Ningbo Symphony Orchestra stała się twarzą Miasta Ningbo.

    Koncert Ningbo Symphony Orchestra odbywa się we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena. Koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Przewiń do góry

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra
ul. Piłsudskiego 60

NIP 611-00-52-886

Chcesz być cały czas z nami na bieżąco?
Zapisuj się na nasz Newsletter!