Opis alternatywny uzytkownicy/piotr.przybyla@filharmonia.jgora.pl/Anna_Sułkowska.jpeg


Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”.
Dofinansowano ze środków Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dyrygentem-rezydentem w Sezonie artystycznym 2020/2021 w Filharmonii Dolnośląskiej jest Anna Sułkowska-Migoń.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem koncertów w ramach programu. 
Do pobrania:
Harmonogram rezydencji

Anna Sułkowska-Migoń urodziła się w Krakowie gdzie rozpoczęła muzyczną przygodę grając na skrzypcach.
Jako altowiolistka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr hab. Piotra Reicherta i dr hab. Katarzyny Budnik (2019). Jest laureatką, wraz z sekstetem, pierwszego miejsca na III Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym organizowanym w Bydgoszczy (2016). W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dr hab. Piotra Sułkowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna
w klasie dr hab. Łukasza Borowicza oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność - prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasach prof. dr hab. Lidii Matynian i dr Andrzeja Korzeniowskiego. Debiutowała na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyrygując koncertem dyplomowym (2019). Rok później prowadziła orkiestrę w trakcie 7. Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie jest stypendystką programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-Rezydent” współpracując z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, dyrygentką chóru Ars Cameralis w Krakowie, dyrygentką żeńskiego chóru Akademii Ignatianum w Krakowie i nauczycielką chóru w PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu.
Jest inicjatorką wielu inicjatyw społecznych. Jako instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nie tylko zajmowała się organizacją obozów, ale dbała o propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży. Jest pomysłodawcą i koordynatorką projektu „Harcerska piosnka” – płyty wydanej z okazji Roku Harcerstwa w Polsce (2018) z piosenkami harcerskimi zaaranżowanymi w nowej, jazzowej odsłonie; projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury i program „Niepodległa”. W Krakowie, w teatrze Variete, dwukrotnie zorganizowała koncert „Harcerskie Jazzy” (2018, 2019) współrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W 2019 roku współpracowała przy tworzeniu programu Magdaleny Miśki-Jackowskiej w RMF Classic pt.: „Zagraj to jeszcze raz”, który był poświęcony muzyce filmowej.
W wolnych chwilach wyrusza na górskie wędrówki lub wspina się w podkrakowskich skałkach.