21V Koncert symfoniczny Filharmonia Dolnośląska (Mapa ) godz.

KONCERT ODWOŁANY DYRYGENT-REZYDENT / OD ZACHODU DO WSCHODU

Informacja ogólna

KONCERT ODWOŁANY DYRYGENT-REZYDENT / OD ZACHODU DO WSCHODU

miejsce: Filharmonia Dolnośląska

Wykonawcy

Yumiko Yumiba – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej 
Szymon Makowski – dyrygent
Anna Sułkowska-Migoń – dyrygent-rezydent

Kup bilet bez logowania

Program

Edouard Lalo – Symfonia hiszpańska op. 21
Dymitr Szostakowicz – IX Symfonia Es-dur op. 70

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA ORGANIZOWANEGO PRZEZ FILHARMONIĘ DOLNOŚLĄSKĄ


Opis koncertu

Koncert z cyklu Dyrygent-Rezydent, wystąpią:
Yumiko Yumiba – skrzypce oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej. Dyryguje Szymon Makowski,
dyrygentem-rezydentem jest Anna Sułkowska-Migoń.

Dyrygentem-rezydentem w Filharmonii Dolnośląskiej w Sezonie Artystycznym 2020/2021 jest Anna Sułkowska-Migoń
Anna Sułkowska-Migoń urodziła się w Krakowie gdzie rozpoczęła muzyczną przygodę grając na skrzypcach.
Jako altowiolistka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr hab. Piotra Reicherta i dr hab. Katarzyny Budnik (2019). Jest laureatką, wraz z sekstetem, pierwszego miejsca na III Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym organizowanym w Bydgoszczy (2016). W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dr hab. Piotra Sułkowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna
w klasie dr hab. Łukasza Borowicza oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność - prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasach prof. dr hab. Lidii Matynian i dr Andrzeja Korzeniowskiego. Debiutowała na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyrygując koncertem dyplomowym (2019). Rok później prowadziła orkiestrę w trakcie 7. Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie jest stypendystką programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-Rezydent” współpracując z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, dyrygentką chóru Ars Cameralis w Krakowie, dyrygentką żeńskiego chóru Akademii Ignatianum w Krakowie i nauczycielką chóru w PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu.
Jest inicjatorką wielu inicjatyw społecznych. Jako instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nie tylko zajmowała się organizacją obozów, ale dbała o propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży. Jest pomysłodawcą i koordynatorką projektu „Harcerska piosnka” – płyty wydanej z okazji Roku Harcerstwa w Polsce (2018) z piosenkami harcerskimi zaaranżowanymi w nowej, jazzowej odsłonie; projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury i program „Niepodległa”. W Krakowie, w teatrze Variete, dwukrotnie zorganizowała koncert „Harcerskie Jazzy” (2018, 2019) współrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W 2019 roku współpracowała przy tworzeniu programu Magdaleny Miśki-Jackowskiej w RMF Classic pt.: „Zagraj to jeszcze raz”, który był poświęcony muzyce filmowej.
W wolnych chwilach wyrusza na górskie wędrówki lub wspina się w podkrakowskich skałkach.

Przewiń do góry

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra
ul. Piłsudskiego 60

NIP 611-00-52-886

Chcesz być cały czas z nami na bieżąco?
Zapisuj się na nasz Newsletter!