Szanowni Państwo
Niemal od samego początku swojej działalności, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze realizuje misję edukacyjną, prowadząc Audycje umuzykalniające dla dzieci i młodzieży na terenie naszego regionu. Głównym celem jest ukazanie dzieciom i młodzieży najpiękniejszych stron muzyki oraz zapewnienie stałego kontaktu z kulturą wysoką na każdym poziomie edukacyjnym– od żłobka aż po szkoły średnie.
To właśnie Filharmonia Dolnośląska sprawiła, że od dziesięcioleci, niemal we wszystkich placówkach edukacyjnych w promieniu 130 kilometrów od naszej siedziby, dzieci i młodzież uczy się kontaktu z tak zwaną muzyką „poważną” - urozmaiconą, dobrze dobraną, wykonywaną na najwyższym poziomie i omówioną w taki sposób, by rozwijać, uczyć przez zabawę, zaskakiwać i skłaniać do przemyśleń. „Żywa” muzyka uwrażliwia, pomaga w skupieniu, potęguje spostrzegawczość oraz skłania do analitycznego myślenia. Muzyka łączy, jest także odskocznią, lekiem, wyciszeniem i dobrą rozrywką. Z doświadczenia wiemy, jak bardzo jest to ważne - zwłaszcza gdy w pędzie dnia codziennego zapominamy o tym, że na mniejsze lub większe problemy dorosłych ludzi reagują także dzieci. Chcemy otworzyć artystyczną bramę do świata barw i doznań, która często z powodu braku czasu, odległości czy funduszy jest dla dzieci i młodzieży zamknięta. Dojeżdżając zarówno do dużych jak i bardzo małych placówek łamiemy bariery i zapobiegamy wykluczeniu, które niestety jest widoczne. Tysiące zagranych audycji i niezliczona ilość tematów, doświadczeni artyści oraz przemyślane, w pełni autorskie scenariusze są naszą najlepszą wizytówką i rekomendacją.
Przekazujemy na Państwa ręce tematy na Rok Szkolny 2023/2024 i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz współpracy!
Do zobaczenia na audycjach umuzykalniających!
Joanna Moryc
Specjalista ds. upowszechniania muzyki, prelegent
e-mail: joanna.moryc@filharmonia.jgora.pl


AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA PRZEDSZKOLI I KLAS WCZESNOSZKOLNYCH - informator do pobrania TUTAJ

AUDYCJE UMUZYKALNIJĄCE DLA STARSZYCH KLAS - broszura do pobrania TUTAJ